Linia, która jest wszędzie? Qatar Airways

Qatar AirwaysLinie lotnicze Qatar Airways notują na swoim koncie kolejną nagrodę. Tym razem katarski przewoźnik został odznaczony za doskonałość mediów społecznościowych. Wyróżnienie to przyznała firma SimpliFlying (której główną specjalizacją jest nadzór rynku lotniczego).

Uroczysta gala miała miejsce w październiku zakończonego właśnie roku w Amsterdamie. Była to już czwarta edycja konkursu Annual Simpliflying Awards, gdzie bezkonkurencyjnym zwycięzcą (jeżeli chodzi o media) zostały linie Qatar Airways. Dla uściślenia pełna nazwa kategorii, w której katarski przewoźnik wyeliminował rywali to: Najlepsza Wschodząca Linia Lotnicza/Port Lotniczy w Mediach Społecznościowych. Uhonorowanie Qatar Airways miało miejsce przy okazji innego ważnego wydarzenia, a mianowicie konferencji Eyefor Travel Online Marketing, Mobile & Social Media In Travel Europe 2013.

Jeżeli chodzi o samo głosowanie i wyłonienie zwycięzcy złożyło się na to kilka czynników. Po pierwsze było to głosowanie publiczne, subiektywna opinia pasażerów, następnie ocena wykwalifikowanego jury. W skład oceniających weszli, więc najlepsi z najlepszych można rzec liderzy marketingu podróżniczego (Raymond Kollau – dyrektor strony internetowej Airlinetrends.com, Robert Petterson-wiceprezes największej agencji marketingu turystycznego na świecie, Akenhead- Dyrektor Handlowy Yelp.com).

W swojej wypowiedzi Dyrektor Generalny SimpliFlying, pan Shashank potwierdził, iż linie lotnicze Qatar Airways jak na razie nie mają sobie równych w dziedzinie mediów społecznościowych. Przewoźnik stworzył potężną bazę, która swoją pracę opiera o współpracę z takimi markami jak FC Barcelona, czy z licznymi hotelami Premium na całym świecie. Kampanie zawsze są dopracowane i za cel obierają wyselekcjonowanie jak największych korzyści dla przewoźnika. Pasażerowie mogą natomiast dowiedzieć się wszystkiego na temat Qatar Airways (loty, flota, połączenia, historia, zdjęcia) aż z 14 mediów społecznościowych. Przykładem kilku z nich jest na przykład: facebook, twitter, youtube czy instagram. Katarskie linie lotnicze prowadzą także strony w języku rosyjskim czy chińskim na przykład: www.vk.com/qatarairways, www.weibo.com/qatarairways. Żaden inny przewoźnik nie może pochwalić się takim kontaktem z swoimi klientami.

Qatar Airways

Kategoria: Linie Lotnicze
TAG: , ,

Tanie loty